Karczma Ankh-Morpork

Witaj strudzony wędrowcze

Ogłoszenie

Proszę wszystkich użytkowników o przedstawienie się w temacie powitalnym. Pozdrawiam, Admin

#1 2012-04-16 11:55:19

 tomir

Patrycjusz/ Admin

Skąd: Nie twój zasrany interes
Zarejestrowany: 2008-10-07
Posty: 159
Punktów :   
Imię z Neuro: Marty

Agape Christiani [opowiadanie]

Jest XXII wiek. Po upadku Europejskiej potęgi zaczęło powstawać państwo w pełni chrześcijańskie, a jego stolica Agape Christiani - Chrześcijańska Miłość - została zbudowana od zera. Jednak życie w teokratycznym imperium nie jest sielanką. Polityką uznawaną przez władzę jest rasizm, nacjonalizm, homofobia, całkowity zakaz aborcji i częściowa prohibicja. W Górnym Mieście mieszkają wyłącznie neokatolicy, poddańczo wierni Kanclerzowi-Kardynałowi, który sprawuje najwyższą władzę świecką i kościelną. Jednak istnieje też ta mroczna strona Agape Christiani - Dolne Miasto.
  Dolne Miasto znajduje się pod torami kolejki i pod ulicami, jest to niemalże ściek, nie dociera tu wiele słonecznego światła. Tutaj swoje lokale mają tanie puby omijające prohibicję, domy uciech, gabinety dentystów bez licencji, podejrzanie wyglądające przychodnie medycyny eksperymentalnej oraz zakłady pogrzebowe, których praca często jest związana z działalnością pozostałych wyżej wymienionych lokali.
Spotkać tu można tych odrzuconych przez władzę: krzewicieli ateizmu, anarchistów, protestanckich księży i skompromitowanych polityków którzy za bardzo zaczęli skłaniać się ku lewicy, a więc ku nielegalnej opozycji. W Dolnym Mieście, w odróżnieniu Górnego, mogłeś być kim chciałeś, nikt nikogo nie oceniał, ani nie donosił, także z faktu że na dole nie było komu. Czasem tylko kiedy wybuchały powstania, określane w oficjalnych mediach "zamieszkami", wkraczała Policja Myśli i strzelała poświęconą amunicją. Nie brali więźniów, ich celem nie było aresztowanie, ale eliminacja i robili to bez zająknięcia, wierni najwyższemu władcy.
  Ostatnio, pomimo pozornego spokoju, w dzielnicy New Liverpool w Dolnym Mieście, zaczęli znikać ludzie.


Moje pytanie do wszystkich zainteresowanych: czy mam z tego zrobić wstęp do storytella, czy ciągnąć jako opowiadanie po prostu. Ostrzegam tylko że opowiadanie umrze pewnie szybciej od grania.

Offline

 

#2 2012-04-16 21:38:56

Shayn

Lekarz

Skąd: Zaświaty
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 82
Punktów :   
Imię z Neuro: Gregory

Re: Agape Christiani [opowiadanie]

Ciekawe. Ale pytać ludzi, czy zabić pomysł teraz, czy za chwilę jest dosyć... dziwny


"Ludzie, którzy używają więcej niż trzech wykrzykników, lub trzech pytajników, to osoby z zaburzeniami osobowości" - Terry Pratchett

Offline

 

#3 2012-04-17 11:29:27

 tomir

Patrycjusz/ Admin

Skąd: Nie twój zasrany interes
Zarejestrowany: 2008-10-07
Posty: 159
Punktów :   
Imię z Neuro: Marty

Re: Agape Christiani [opowiadanie]

Chodzi mi o to że mam pomysł na, hmm... wątek i chciałbym go opisać na bazie działań graczy. Szczególnie że jeśli wypali to zacznę to prowadzić na konwentach
Moje króliki doświadczalne

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.karczmaankhmorpork.pun.pl restauracja Ciechocinek wodomierze wrocław cena