Karczma Ankh-Morpork

Witaj strudzony wędrowcze

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Proszę wszystkich użytkowników o przedstawienie się w temacie powitalnym. Pozdrawiam, Admin

#1 2010-06-08 11:07:34

Shayn

Lekarz

Skąd: Zaświaty
Zarejestrowany: 2008-10-08
Posty: 82
Punktów :   
Imię z Neuro: Gregory

'Buzzer' UVB-76

http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/   - myślę, że ta stronka (jako ciekawostka) może się przydać, choć nie wiem jeszcze do czego.

  Jak w temacie: wątek dotyczy rosyjskiej (poradzieckiej) stacji o nazwie kodowej UVB-76. Stacja ta bezustannie nadawała sygnał przez ostatnie 30 lat, po czym w nocy z 5, na 6 czerwca 2010 sygnał zanikł. Z nielicznych wypowiedzi na forach maści wszelakiej dowiedziałem się, że 'Buzzer' (tak nazwali stację radiowcy, ze względu na wydawane dźwięki) nadaje 38 minut po pełnej godzinie, po czym cichnie.

Więcej danych o UVB-76 znajdziecie tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/UVB-76

A tutaj możecie posłuchać nagrania 'Buzzera' :



Oczywiście powstała już cała masa teorii na ten temat. Większość pewnie została urojona przez ludzi, którzy boją się własnych sąsiadów i posądzają ich o przynależność do KGB, ale niemniej jednak niepokojącym jest fakt, że coś co nadaje od czasów Zimnej Wojny nagle cichnie.

Wpisujcie cokolwiek znajdziecie.


"Ludzie, którzy używają więcej niż trzech wykrzykników, lub trzech pytajników, to osoby z zaburzeniami osobowości" - Terry Pratchett

Offline

#2 2010-06-08 20:01:35

 tomir

Patrycjusz/ Admin

Skąd: Nie twój zasrany interes
Zarejestrowany: 2008-10-07
Posty: 159
Punktów :   
Imię z Neuro: Marty

Re: 'Buzzer' UVB-76

Flejm, czas zacząć:
-sama stronka miata, sam znalazłem już rozmowy wieży kontroli lotów z samolotem, radio niemieckie, radio francuskie i kilka komunikatów w alfabecie morse'a
-jednakże nie przyda się przy łapaniu częstotliwości buzzera, nie ma tam tego zakresu

Abstrachując od tego może mają po prostu nowy system triangulacyjny wreszcie? A poza tym jestem prawie pewien że mój sąsiad był w SB, ZOMO lub czymś takim.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl dentysta sandomierz weekend w spa Ciechocinek żarówka 100W wrocław